Máte otázku? Neváhejte a zeptejte se.

vyššie Ja, meditácia

Simona | 07.08.2018

Dobrý deň pani Helenka, môžete mi vysvetliť, čo je vyššie ja, stále mi tento pojem nie je jasný -je to moje duchovné ja? A ako sa dá napojiť na vyššie Ja ?
Čo je podľa Vás meditácia, k čomu slúži a ako má začiatočník začať meditovať.
Ďakujem.

Re: vyššie Ja, meditácia

Helena | 10.08.2018

Milá paní Simono,
Vaše Vyšší já je v podstatě Vaše bytost bez ega. Je to to opravdové z Vás, co již nerezonuje s dobrem ani zlem a je vnitřní láskou. Opravdovým vnímáním života, navázáním kontaktu s ním a jeho inteligencí se spojíte sama se sebou tj. s vyšším já. Určitě je nutné pracovat na více rovinách, zabývat se svými pocity a hledat jejich příčinu. Na druhé straně se vylaďovat v meditaci.... jít za pocity i myšlení ...

Meditace

Barborka | 18.07.2018

Dobrý den paní Helenko, chtela bych se zeptat jak spravně meditovat. Začínam meditovat k poznaní sebe sama ale porad me neco ruši, nemůžu se soustredit. Poraďte prosím. Děkuji.

Re: Meditace

Helena | 10.08.2018

Milá Barborko, meditací je mnoho druhů. Záleží na Vašem ladění. To, že Vás něco ruší, je ve Vašem případě normální. Pěstujte trpělivost, vůli a zároveň hru to celé pojmout a zůstat u toho, k čemu směřujete. Dobrá kniha nebo kurz je ideální začátek....

Stres

Barborka | 14.06.2018

Dobrý den, paní Helenko prosím Vás poraďte mi co mám dělat se stresem. Mám stres každý den. Mám ho při situacích u kterých ho mít nemusím. Kdyż si myslím že je pryč zase se objeví. Co mám dělat? Jak se ho mám s láskou zbavit.

Re: Stres

Helena | 17.06.2018

Není to těžké. Zajímavé pro Vás by bylo uvědomit si situace, kdy stres prožíváte a co mají společného. V každém případě Vám pomůže zůstat v přítomnosti, sledovat svůj dech a to, co se v situaci děje. Nechávat to sebou procházet, nehodnotit to a nebát se toho. Každou takovou situaci vzít jako úsměvnou výzvu či hru k Vašemu sebezdokonalení i pobavení. Pokud se Vám to náhodou nepodaří, podívejte se poté na celou situaci zvenčí. Situace budou více komické než k pláči. Je to o změně Vašeho osobního postoje. Přidejte více vůle na to, abyste situaci dokázala přestat dramatizovat a klidně jí celou pustila. To ovšem neznamená ji neprožít...

Hormonální antikoncepce

Barborka | 04.06.2018

Dobrý den, co si myslíte o užívání hormonální antikoncepce? Děkuji za odpověď.

Re: Hormonální antikoncepce

Helena | 17.06.2018

Proč vnášet do těla chemii a porušovat dokonalou rovnováhu lidským chtěním? Proč nevyuzžít potenciál energie a nenaučit se jí ovládat?
Máte samozřejmě svobodnou volbu. Rozhodnutí naučit se energii zadržet a kultivovat do jemnějších forem přispěje k Vašemu (i partnerovu) rozvoji jako lidské bytosti - viz tantra.

Vesmírné zákony a zabíjení zvířat pro maso

Andrea | 14.05.2018

Dobrý den paní Zelenková, jaký je Váš postoj k zabíjení zvířat kvůli masu, kůži, kožešinám, v širším pohledu i mléku a vejcím. Děkuji za odpověď.

Re: Vesmírné zákony a zabíjení zvířat pro maso

Helena | 01.06.2018

Vaše otázka je podobná tomu, jako když se ptáte, zda mám ráda dobro a nenávidím zlo. Nelze takto odpovědět, protože ve skutečnosti nic není dobré ani zlé. Proto Vám odpovím, abyste se vyvarovala souzení lidí. Byla by to jen Vaše nová hračka. Činy lidí se Vám však oprávněně líbit nemusí. Naučte se přijímat lidi s láskou a nesoudit je. Naučte se milovat sama sebe. Vy sama si pak vyberete, jak má Váš život vypadat. Jestli maso jíst budete či ne. A i toto rozhodnutí nemusí být na celý život, protože se zkrátka vyvíjíte...

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

 
Novinka od dubna 2018!
 
V prodeji
 
V prodeji
 

V současnosti vyprodáno

 

V současnosti vyprodáno

 

 

 
 
Novinka!